It looks like you're trying to visit our USA store, would you like to go to our UK store?
UA-147184685-1
65TL Üzeri Alışverişler'de Kargo BEDAVA Üstelik Aynı Gün Kargo

Mutlu olmak zor mu, değil mi, kararı size bırakıyorum…

Yazar admin 08/03/2019 0 Yorumlar

Mutlu olmak zor mu, değil mi, kararı size bırakıyorum…

 

Sürekli yakınmaktayız, güne somurtarak başlamaktayız. Sahip olduklarımızı önemsiz görüp hatta farkında bile olmayıp hep olmayanlardan bahseder, şikâyet ederiz. Hayatımız bu kadar karanlık mıdır? Olumsuzlukları düşünüp bu karamsarlık niye? 

 

Hayatın mükemmel olmadığını hepimiz biliyoruz. Hayatımızda her zaman çıkışlar yoktur. İnişler, hatta göremediğimiz engeller vardır. Yaşarken bizi üzen pek çok şeyle karşılaşırız ve o an çok kötü hissettiren duygulara kapılabiliriz, sanki hayatın sonuymuş gibi düşünceler oluşabilir. Bunlar ileride önemini yitirecektir. Bunu o an fark etmek imkânsızdır… Her zaman en kötü olan sonucu hayal etmeye meyilliyiz zaten. Bu, kendimizi yormaktan ve üzmekten başka işe yaramaz. Hayatın sonu gibi görünen zorluklar bundan birkaç sene sonra varlığını ve önemini kaybeder. Zorluklar da geçicidir, unutmayalım!

 

Mutsuz, üzgün hissettiğimizde, moralimiz bozuk olduğu zamanlarda ya da farklı şeyler hissettiğimizde bilin ki bu durum ruhumuza yanlış mesajlar vermekten kaynaklanıyordur.

 

Hata ve pişmanlıklarımızı geçmişte bırakalım. Onlar değerlerimizi ifade etmezler. Geçmişe takılı kalırsak, ileriye gitmekte zorlanırız. Bunları arkamızda bırakmayı öğrenmek bugünü yaşamamızı sağlayacaktır.

 

Değerlerini yaşayan insanlar kendilerini güçlü hissederler. Yani yaşam tarzını değerlerine uyumlu olarak yaşayanlar geleceğe karşı bir endişe duymazlar. Aldığımız kararlar da güçlü olur.

 

Kalplerimizin her gün farklı bir kaygı ve vesvesesini ancak zihnimizle yönetebileceğimizi unutmayalım. Geçmişin korkuları, geleceğin kaygıları yüzünden günümüzü berbat etmeyelim. Anı yaşayalım ki mutlu olalım. Kendimizi iyi hissetmezsek, hayallerimiz bizim için fazla bir şey ifade etmeyecektir.

 

Bilimsel olarak aslında, doğru yere bakan herkes mutluluğu bulabilir.

 

Sevgi ve dua ile kalın…

 

Sevim Yeşilyurt

 

Yorum Yaz